Naujienos

 • 2019 m. kovo 20 d.

  2018 m. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kartu su viešąja įstaiga (VĮ) „Pieno tyrimai“ vykdoma superkamo pieno ir jo mėginių tapatumo kontrolės programa padėjo išaiškinti net 434 atvejus, kuomet buvo bandoma falsifikuoti superkamo pieno kokybę, t. y. dirbtinai pagerinti arba pabloginti iš ūkininkų superkamo žalio pieno kokybinius rodiklius. Pagal šią programą kasmet Lietuvoje atliekama nuo 20 iki 50 tūkst. superkamo pieno kokybės tyrimų, nustatomi falsifikavimo atvejai sudaro apie 1 % visų tirtų mėginių.

 • 2019 m. kovo 19 d.

  2019 m. kovo 19 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) aptarti paukštininkystės ir žuvininkystės sektoriams bei mažmeninei prekybai aktualūs klausimai ir problemos. Susitikime dalyvavo Lietuvos paukštininkystės asociacijos, Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos ir Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovai ir nariai.

 • 2019 m. kovo 18 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad siekiant išvengti gyvūnų užkrečiamųjų ligų, ypač afrikinio kiaulių maro, iš ne Europos Sąjungos šalių atvykstantiems asmenims draudžiama asmeniniame bagaže įvežti mėsos, pieno ir jų produktų.

 • 2019 m. kovo 15 d.

  Šių metų kovo 14 d. Kišiniove (Moldovos Respublika) įvyko Europos Sąjungos Dvynių projekto „Parama Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai“ uždaromoji konferencija. Šį 27 mėnesių trukmės projektą įgyvendino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su jaunesniaisiais partneriais iš Latvijos ir Švedijos.

 • 2019 m. kovo 15 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad 2019 m. kovo 9–15 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytų šernų gaišenų ir skerdenų mėginius, afrikinis kiaulių maras (AKM) buvo nustatytas 13 nugaišusių ir 1 sumedžiotam šernui.

 • 2019 m. kovo 15 d.

  Kasmet kovo 15-ąją minima Pasaulinė vartotojų teisių diena, Europos Sąjungoje vadinama Europos vartotojų diena. Šią dieną vartotojų gynimo organizacijos visame pasaulyje siekia informuoti vartotojus apie jų teisių gynimo būdus, paskatinti visuomenę aktyviai įsitraukti į vartotojus ginančių organizacijų veiklą.

 • 2019 m. kovo 14 d.

  Šiandien, kovo 14 d., Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvūnų mokslų programos studentai. Tai jau antrasis LSMU studentų vizitas. Praėjusią savaitę į VMVT buvo atvykę Veterinarinės maisto saugos ir Maisto mokslo medicinos studijų programos studentai.

 • 2019 m. kovo 13 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad jau galima teikti paraiškas gauti valstybės pagalbą atlikti tam tikrus veislininkystės darbus ar paslaugas, susijusias su gyvulių genetinės kokybės nustatymu, įskaitant genomo tyrimus. Dėl valstybės pagalbos galima kreiptis ir organizuojant konkursus, prekybos muges ir (arba) parodas ar ketinant jose dalyvauti.

 • 2019 m. kovo 11 d.

  Nuoširdžiai sveikinu Jus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

 • 2019 m. kovo 08 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai pastebi, kad vis dar pasitaiko pažeidimų, susijusių su kiaulių skaičiaus registravimu, ausų įsagais nepaženklintų paršelių įsigijimu ar kiaulių pardavimu, privalomų dokumentų pildymu. Atėjus pavasariui ir suintensyvėjus prekybai ūkiniais gyvūnais, VMVT primena apie prievoles ūkininkams, ketinantiems įsigyti, parduoti kiaules ar paršelius.

Atgal