Paukščių gripas nesitraukia iš Bulgarijos

Europoje paukščių gripas nepaliaujamai plinta, užfiksuojami vis nauji jo atvejai. Dėl šio viruso sunaikinami dideli kiekiai naminių paukščių, jų augintojai patiria ženklių finansinių nuostolių. Gan skaudžiai ši liga palietė Bulgarijos paukštininkystės ūkius. Nuo metų pradžios iš viso Bulgarijoje užregistruoti 24 paukščių gripo protrūkiai, dėl kurių sunaikinta beveik 613 tūkstančių naminių paukščių. Šią savaitę nustatyti dar du šios ligos protrūkiai ančių ir vištų ūkiuose.

Stara Zagoros rajono paukštininkystės ūkyje dėl nustatyto viruso nugaišinta ir sunaikinta beveik 3,5 tūkstančio ančių. Pradėjus antims gaišti, laboratorijoje buvo patvirtinta paukščių gripo diagnozė. Siekiant, kad virusas neplistų toliau, ūkyje imtasi visų apsaugos priemonių.

Dimitrovgrado rajone, vištų dedeklių ūkyje staigiai nugaišo daugiau kaip 500 paukščių. Tyrimais patvirtinus paukščių gripo virusą, buvo sunaikinti daugiau kaip 39 tūkstančiai vištų dedeklių.

Visų abiejuose ūkiuose nugaišintų paukščių gaišenos saugiai sunaikintos. Bulgarijos veterinarijos specialistai apie ligos židinius nustatė apsaugos ir priežiūros zonas, ūkiai dezinfekuojami, specialistai atlieka tyrimus, aiškinasi viruso patekimo kelius.

Paukščių gripo statistika Bulgarijoje kelia nerimą paukščių augintojams ir veterinarijos specialistams: 2015 m. šalyje buvo užregistruotas 1 ligos atvejis, kurio metu buvo sunaikinti 22 naminiai paukščiai, 2016 m. – 8 protrūkiai, sunaikinti 9 073 paukščiai, 2017 m. – 86 protrūkiai, sunaikinti 525 582 paukščiai.

Atgal